O nás

Zapsaný spolek, dříve "občanské sdružení" RC Komůrka vzniklo v roce 2012 z iniciativy původních tahounů Komůrky a nově příchozích nadšených maminek.

Cílem založení sdružení bylo získat legální a legitimní možnost získat podporu Městské části Prahy 12, inzerovat své aktivity, rozvíjet se a přispět k podpoře komunitního života napříč generacemi v Komořanech, Praze 12.

Držte nám palce :).

Lenka, Linda, Klára, Viky, Adéla, Jana, Žaneta, Eva, Lada, Dita, Iva, Petra, Eva, Majda... a mnoho dalších :)

Buďte s námi v týmu

Staňte se i VY součástí našeho spolku a vyplňte PŘIHLÁŠKU člena spolku. Kromě nového okruhu přátel a možností získáte i výhody v podobě levnějších kurzovných a pronájmu Komůrky ;) Budeme rádi, když se bude náš spolek rozrůstat a společně budeme tvořit příjemné zázemí pro nás a naše děti ;)

Těšíme se!

Historie projektu

Na počátku, v roce 2009, stály místní maminky, které se chtěly družit, ale neměly kde. Po dlouhém hledání vhodných prostor zakotvily v ulici Na Komořsku, v suterénní místnosti, kterou si zpříjemnily a začaly zvát i další místní maminky. Začalo se říkat "jdeme do komůrky"... Komůrky. Setkávání neměla formální charakter, nicméně postupně se nabalily další a další, až prostory v rodinném domku přestaly kapacitě a plánům stačit. Domluvilo se tedy (2012) založení občanského sdružení, které má za cíl aktivity zastřešovat a vystupovat oficiálně ve vztahu k ostatním organizacím, městské části a sponzorům. Nyní je sdružení v souladu se zákonem převedeno na zapsaný spolek (2015), získalo do užívání rekonstruovaný objekt v Palmetové ulici a pracujeme na rozšíření aktivit v tomto "domečku" pro více cílových skupin.

Poděkování

Na roztočení soukolí se velkou měrou podílela řada lidí, kteří přidali ruku k dílu. Velký dík patří manž. Běťákovým, kteří umožnili vznik prvního společného prostoru k setkávání ve sklepní místnosti a trvale nás podporovali. Dáše a Mirce za prvotní impuls a mravenčí práci se získáváním informací, kontaktů a cenných zkušeností, Dádince a Blance za obětavé vedení kurzů a organizaci programů. Ditě za vyvedení do velkého světa paragrafů :), Ladě a Evě za pravidelné tvůrčí dílny. Všem ostatním maminkám a sympatizantům za podporu a úsměv. Děkujeme.